Nowości z życia sieci - Archiwum z roku 2001

- Mikołajki - 06.12.2001

Jako że mam na razie pełno zamówień na prezenty, że mi renifery nie wyrabiają z dostawami, proszę zrozumieć ewentualne opóźnienia. Wiec jeśli ktoś dziś nie dostał tego co oczekiwał, bo mogło mi się pomylić, niech wytrwa do Wigilii to wtedy mu już dostarczę odpowiednia przesyłkę.
Wasz św. Mikołaj
ps. zamówienia na prezenty są przyjmowane m.in. na Forum


- Spotkanie ASK- 28.09.2001

Kolejne spotkanie olsztyńskich ASK czyli ludzi związanych z olsztyńskimi sieciami amatorskimi odbędzie się w środę (3 października) o godz. 18 w pubie Admirał (na przeciw kina Polonia).
Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych w szczególności adminów poszczególnych sieci no i ludzi którzy chcą je dopiero stworzyć. Jak ktoś ma jakieś pytania niech pisze śmiało na e-maila
Swój udział w spotkaniu już potwierdzili ludzie z sieci: CENTRUM, BETONNET, no i ZATORZE.
Do tej listy się dopisali tez ludzie z sieci: PIECZEWO, WYSZKA, KORMORAN.


- Wyszukiwarki - 23.09.2001

Pojawiły się jak widać u góry wyszukiwarki, jedna jest odwalaniem do wyszukiwarek internetowych, a druga, tu nowość, przeszukuje nasza siec LAN. Jest ona jeszcze w fazie testów, ale już nawet działa:).
Ta wyszukiwarka buduje swoja bazę danych co godzinę, wiec zawsze jest w miarę aktualna i przez to nie trzeba "na ślepo" przeszukiwać komputerów w sieci LAN.
ps. przeszukiwarka LANu została przeniesiona do działu "Otoczenie Sieciowe".

- WTS - 11.09.2001

Wyrażamy swoje najgłębsze wyrazy żalu i współczucia wszystkim ofiarom i ich rodzinom oraz całemu narodowi amerykańskiemu. To jest czarny dzień dla nas wszystkich, to się nie wydarzyło "gdzieś za oceanem", to jakby się zdarzyło tutaj, tam zginęli ludzie tacy jak my, mający swój własny kawałek życia, które zostało im nagle odebrane.

- Ban na #olsztyn- 05.09.2001

Jako ze jest ban na #olsztyn (tyczy IRCa) to przypominam ze generalnie w sieci no i na IRCu obowiązuje Netykieta czyli zbiór zasad jak się zachowywać żeby nie "przeszkadzać" innym użytkownikom. Powiniście zapoznać się, w trybie pilnym szczególnie parę osób, z Netykieta gdyż przestrzeganie zasad tam zawartych jest jednym z warunków zdjęcia powyższego bana z banita.sprint.com.pl
wiadomość z ostatniej chwili:
(22:28)Removed #olsztyn channel ban: *!*@banita.sprint.com.pl
Proszę to docenić (zaufanie i cierpliwość ludzi z #olsztyn i pamiętać o Netykiecie


- LanChat mini HOWTO - 08.08.2001

Nastąpiła mała aktualizacja naszej strony, w szczególności działów Konfiguracja i Porady. Więcej szczegółów na forum, tutaj napisze jeszcze tylko ze teraz dla co poniektórych życie w sieci stanie się prostsze, gdyż opisałem m.in. jak się bronić przed podsłuchiwaniem LANChata w dziale LanChat mini HOWTO (słynne restarty:-).

- Forum - 18.06.2001

Forum Dyskusyjne ASK Zatorze w końcu działa na naszej stronie (dzięki signOff za zrobienie) wiec zapraszam do dyskusji.

- Serwer Gier - 18.06.2001

Na naszym serwerze uruchomiony jest serwer QuakeWorld'a, port 27500. Do grania potrzebny jest qwcl minimum 2.30(calosc dostępna w archiwum). Jakby ktoś chciał żeby stal u nas serwer jakieś innej gry to proszę o maila.

- Admini Archiwum - 06.06.2001

Adminami zarządzającymi Archiwum na serwerze banita są Kovic, Marvin, Hypnotic i Banan, wiec ewentualnie prośby, sugestie czy tez pytania tyczące tego działu proszę kierować do wymienionych osób np. na e-mail archiwum@banita.pl.

- Remanent Serwera - 03.06.2001

Remanent serwera jest już praktycznie ukończony, zostało przywrócone m.in. proxy, poczta i ftp, wiec wszystkie konta już działają na starych hasłach. Obecnie administratorem zajmującym się serwerem jest Andrzej Mikolajczyk (silnik).
Jeśli byliby jakieś problem proszę pisać na ten mail