Nowości z życia sieci - Archiwum z roku 2004 - II półrocze

- Znów jest nam niebiesko ;-> - 15.12.2004

Po prawie trzech tygodniach Banitka jest znów w naszym ulubionym kolorze czyli NIEBIESKIM ;-). Kolor pomarańczowy jaki zawitał na tej stronie jako taki mały wkład banita.pl wsparcie tych ludzi na Ukrainie, którzy wierzą że ich głos się liczy. W tym nie chodzi o jakąś politykę tylko o tak podstawowe wartości jak godność ludzka i wolność wyboru czyli żeby tego zaznali też Ukraińcy, czego im gorąco życzymy.

No i ku pamięci jak wyglądała "Pomarańczowa Rewolucja" naBanicie:

>>> POMARAŃCZOWA BANITA <<<

- No i po spotkaniu olsztyńskich sieci - 11.12.2004

"To mrożąca krew w żyłach relacja" z siódmego spotkania olsztyńskich sieci lokalnych. Cała akcja zgodnie z zapowiedzią odbyła się w miniony czwartek (09 grudnia) i miała początek o godz. 20 w klubie Admirał (dawny klub kibica oraz u Jasia, no jeszcze jest określenie Dupa ;-) na przeciw kina Polonia. Na spotkaniu (w)stawili się admini m.in. sieci HAMBURG LAN, PIORUNEK, BETONNET, KORMORAN.NET, ALIENET no i oczywiście ASK ZATORZE.

Przybyli też zwykli użytkownicy m.in. z naszej sieci w osobach Kowboja, Crasha i Szybkiego który to wyzwał na pojedynek z "najlepszą siecią" (tyczy naszej) w bilarda adminów sieci ALIENET. Wynik tego pojedynku przemilczymy ;-).

W każdym razie tym użytkownikom zapewniamy pokaźną galerie zdjęć z tego spotkania a wszystkim uczestnikom fajną atmosferę tudzież klimat jak kto woli;-).

Zdjęcia z 7 spotkania olsztyńskich sieci

ps. I się proszę nie zastanawiać kim jest (np. w której sieci adminuje) owa kobitka na zdjęciach (jedyna tam), bo z tego powodu wielu by pewno chciało zmienić sieć (bo mu własny admin już zbrzydł)

- Spotkanie olsztyńskich sieci lokalnych - 05.12.2004

W najbliższy czwartek (09 grudnia) o godz. 20 w klubie Admirał (dawny klub kibica oraz u Jasia) na przeciw kina Polonia odbędzie się spotkanie olsztyńskich sieci amatorskich (osiedlowych). Swój udział już zapowiedzieli m.in. admini największych olsztyńskich sieci osiedlowych, czyli HAMBURG LAN, PIORUNEK, BETONNET no i oczywiście ASK ZATORZE.

Będzie to kolejne spotkanie adminów olsztyńskich sieci, chyba już siódme w tym miejscu. Gorąco zapraszamy na spotkanie również inne sieci osiedlowe i nie tylko adminów. A będzie o czym pogadać przy złocistym napoju ;-).

Proszę o ewentualne potwierdzenie uczestnictwa oraz poinformowanie znajomych zainteresowanych spotkaniami ASK.

- Mozilla Firefox 1.0
Internet, reaktywacja

Przeglądarka internetowa Firefox pozwala na szybsze, bezpieczniejsze i efektywniejsze korzystanie z sieci niż przy użyciu jakiejkolwiek innej przeglądarki.

09.11.2004

W dniu dzisiejszym ma swoja premierę zdobywająca coraz większą popularność przeglądarka internetowa Firefox 1.0. Jedną z głównych zalet Firefox jest bezpieczeństwo, szybkość oraz wygoda podczas przeglądania stron WWW. Jakby tego było mało Firefox 1.0 dostępny jest za darmo m.in. w wersji polskojęzycznej.

Przeglądarkę Firefox 1.0 można pobrać oraz poczytać o jej zaletach na poniższych stronach:

Gorąco polecam przesiadkę na Mozilla Firefox 1.0

- Dalej dręczymy Mac OS X ;-) - 22.10.2004

Aktualizacja ta właściwie tylko drąży dalej temat Mac OS X i jego koegzystencji z siecią SMB, a konkretnie:

 • Przeglądanie otoczenia sieciowego zostało uzupełnione o opis programu Dave (w tym kontekście) i Sharity
 • W dział udostępnianie został mocno rozbudowany opis dodatkowych programów takich jak SharePoint i Dave. Dodatkowo doszły szczegółowe opisy tego co oferuje standardowe udostępnianie na podstawie smb.conf.
 • Drobne uzupełnienie opisu MacXPop w dziale karteczek WinPopup
 • Dodano opis Logowania do domeny Active Directory w Mac OS X 10.3 Pantera oraz dodatkowych zabaw z tym związanych m.in. przy użyciu programu Dave.

No i zalecane jest zajrzenie do Szczegółowego spisu treści, nowości na czerwono. Jeśli ktoś chce prześledzić jak się zmienia ten dział to niech zajrzy do Historii zmian.

- Win XP Service Pack 2 oraz inne nowinki - 18.09.2004

Głowna idea tej aktualizacji jest opisanie zmian jakie zaszły wraz z Service Pack 2 dla Windows XP (m.in. Konfiguracja Zapory Systemu Windows - Windows XP SP2), związanych z Otoczeniem Sieciowym. Tak naprawdę zmian jest o wiele, wiele więcej dotyczących Logowania do domeny NT (aktualizacja dla chyba wszystkich systemów), Użytkownicy i uprawnienia (znów wszystkie systemy), Dodatkowy opis tyczący haseł SMB (kodowanie), Domeny NT - Opis Cech i Konfiguracja Samby jako PDC, DFS - Rozproszony system plików i wiele innych drobniejszych zmian w wielu miejscach.

Jak zwykle zalecane zajrzenie do Szczegółowego spisu treści, nowości na czerwono. Jeśli ktoś chce prześledzić jak się zmienia ten dział to polecam zajrzenie do Historii zmian.

- Olsztyn z samolotu - 29.08.2004

Parę tygodni temu wrzuciłem na Archiwum w sieci zdjęcia Olsztyna zrobione przez "kogoś" podczas lotu samolotem nad naszym miastem. Lot się odbył 5 sierpnia 2004 roku i pozostały po nim fajne zdjęcia. Są one m.in. o tyle fajne że można zerknąć jak wygląda nasze miasto z góry, niestety owe zdjęcia nie obejmują Zatorza. Zapraszam do oglądania tych co jeszcze nie widzieli tych zdjęć.

Zdjęcia Olsztyna z samolotu 2004

ps. jeśli ktoś posiada jakiś zdjęcia, którymi chciałaby się podzielić proszę o kontakt.

- Kolejne poprawki do działu o SMB - 10.08.2004

Najbardziej obszerny dział na naszej stronie czyli o Otoczeniu Sieciowym ku uciesze niektórych (oraz ku zmartwieniu innych ;-) został rozbudowany kolejny raz. Więc co doszło lub zostało poprawione tudzież rozbudowane w tym dziale:

 • Moduły VFS w Sambie do udostępniania i zarządzania udziałami (to szczególnie polecam gdyż jest opis m.in. jak stworzyć kosz na Sambie)
 • Rozbudowano Zarządzanie zasobami udostępnionymi w Windows 2000/XP/2003
 • Drukarka plików PDF w Samba/Unix - opis rozbudowany i dostosowany do Samby 3.0
 • Logowanie do Domeny w dla Samba/Unix - opis wzbogacony o graficzne narzędzie Authentication Configuration Tool
 • Rozbudowany opis Logowania do Domeny w systemach Windows 95/98/Me
 • Udostępnianie katalogów domowych w Samba/Unix
 • Poprawiono i uzupełniono opis konfiguracji Firewall w Windows XP/2003 oraz Samba/Unix

Jak zwykle zalecane zajrzenie do Szczegółowego spisu treści, nowości na czerwono. Jeśli ktoś chce prześledzić jak się zmienia ten dział to polecam zajrzenie do Historii zmian.

- Rajd Kormoran - 03.07.2004

Po drogach Warmii ścigają się kierowcy czyli odbywa się rajd Kormoran. Za nimi pędzą kibice z aparatami fotograficznymi i pstrykają zdjęcia, kręcą filmiki, a potem podrzucają na serwer  Archiwum dla Banito-ludków. Żeby mogli te fotki oraz filmiki obejrzeć inne ludki zostały one udostępnione na naszej stronie, więc zapraszam do oglądania. Na razie Prolog z dnia wczorajszego, co będzie dalej czas pokaże.

Zdjęcia oraz Filmiki z Rajdu Kormoran 2004 by Kovic & Tofi

Zdjęcia z Rajdu Kormoran 2003 by Jarek

- Wakacje - 01.07.2004

Zaczęły się wakacje, czyli teoretycznie gorące dni z gorącymi dziewczynami tudzież chłopakami. Mam nadzieje że mimo braku tego pierwszego nie zabraknie nam tego drugiego ;-). I coś jeszcze na pocieszenie z gg jakby ktoś życzeń z banera nie przeczytał:

XXX (29-06-2004 23:29)
słonecznych wakacji , hihi
YYY (29-06-2004 23:29)
no no
YYY (29-06-2004 23:29)
nawzajem
YYY (29-06-2004 23:29)
właśnie poczułem ten żar tropikalnego słońca na włosach aż się spociłem jak teraz wracałem