Nowości z życia sieci - Archiwum z roku 2005 - I półrocze

Wakacje - 24.06.2005

No i mamy Wakacje, nic dodać nic ująć ;-)

- No i już po Banito-Majówce - 22.05.2005

Banito-Majówka odbyła się 21 maja 2005 na Górce Jasia. Impreza wystartowała o godzinie 17. Pierwsze minuty zajęło mrożące krew w żyłach składanie Grillów a szczególnie super skomplikowanego Grilla użytkownika Szybkiego. Czytaj Dalej i Pooglądaj Zdjęcia.

Obejrzyj tez inne Galerie zdjęć Banity

- Już za chwileczkę już za momencik Banito-Majówka zacznie się kręcić - 21.05.2005

Wszystkim użytkowników (i nie tylko) sieci niezależnie od wieku zapraszam gorąco na Banito-Majówka która się zacznie niebawem na Górce Jasia.
Dokładnie o 17 przewidziany jest start imprezy i od razu odpalamy dwa griile, zaraz potem planowane jest rozpoczęcie meczyku a tuz przed oczywiście będą wybierane składy. Zależnie od zainteresowań będą odbywały się różne dziwne konkursy typu zarabianie końcówki RJ-45 na czas oraz rzut kartą sieciową (trzeba przynieść własną).
Przyjdź koniecznie gdyż jest o Banito-Majówka z okazji 5- lat istnienia naszej zakręconej sieci.
O jedzonko i inne "Aperitiw" się nie martwcie, wszystko będzie czekać na Was na miejscu.
Więc do zobaczenia o 17 dziś na na Górce Jasia, czyli w tym dole z bajorkiem u dołu "na rogu" ul. Poprzecznej i ul. Jagiellońskiej.

- Zaproszenie na Banito-Majówkę - 19.05.2005

Zapraszam wszystkich użytkowników naszej sieci ASK Zatorze-Banita.pl i nie tylko na Banito-Majówka która się odbędzie 21 maja czyli najbliższa sobota. Start imprezy o godzinie 17 na Górce Jasia, czyli w tym dole z bajorkiem u dołu "na rogu" ul. Poprzecznej i ul. Jagiellońskiej. Jak widać jest to praktycznie samo "serce" naszej sieci wiec najbardziej zainteresowani czyli MY nie powinni mieć problemu z dotarciem na miejsce. Styl imprezy jako że śliczna pogoda jest zamówiona, będzie typowo majówkowy. Mianowicie planujemy rozpalić grilla, pokopać piłeczkę w jakimś meczyku towarzyskim. Z ciekawym konkurencji można spróbować zarabiania końcówki RJ-45 na czas oraz rzut kartą sieciową (trzeba przynieść własną) no i co tam nam przyjdzie do głowy. Dla zwycięzców rozgrywek przewidziane są oczywiście niewiadome nagrody ;-).

Jeszcze raz gorąco zapraszam na Banito-Majówka żeby czasem oderwać się od komputerów i zobaczyć innych użytkowników "na żywo". No i najważniejsze impreza i atmosfera na niej będzie taka jaką sobie sami stworzymy czyli życzę wspaniałych humorów.

- 5 latek stuknęło dla Banity  - 08.05.2005

Tak, tak, nasza sieć ASK Zatorze - banita.pl ma już 5 latek, ciekawe ile osób z tych 18 co ja zakładało myślało że ta sieć będzie tyle się bujać. Warto to jakoś uczcić, więc zrobimy jak w zeszłym roku, czyli:

W MAJU INTERNET JEST ZA DARMO DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW ASK ZATORZE Z OKAZJI 5-LECIA SIECI.

Jest to obarczone jednym warunkiem. Osoby zalegające z abonamentem skorzystają z tej "promocji" jeśli do 12 maja (najbliższy czwartek) włącznie uregulują wszystkie zaległości.

Dodatkowo Banito-Majówka została przesunięta na 21 maja (sobota za dwa tygodnie) ze względu na brzydka obecnie pogodę na tego typu imprezy. Więcej informacji niebawem, ale miejsce chyba bez zmian czyli Górka Jasia.

Oczywiście te osoby co zapłaciły już za maj, niech nie obawiają się o swoje pieniążki, admin dobrze je wykorzysta ;-), kasa ta zostanie uznana jako płatność za czerwiec.

Teraz trochę o historii sieci ASK Zatorze - banita.pl. Nasza sieć ruszyła dokładnie 1 maja 2000 roku. O czasach starożytnych naszej sieci można oczywiście przeczytać w Historii Sieci klimat tamtych dni jest zawarty w tekście "Gdy nie masz sieci - mini faq". Natomiast w ciągu ostatniego roku też były zmiany. Przede wszystkim do naszej sieci podłączyły się ludki praktycznie w każdym rejonie sieci. Jakaś mania czy co ;-).

- Imprezka w Maju ? - 14.04.2005

Na forum ASK Zatorze (dostępne dla użytkowników sieci) zaczęła się dyskusja na temat imprezki w maju z okazji rocznicy sieci. Cel imprezki to oczywiście dobra zabawa no ale przy okazji mam nadzieje to będzie dobra okazja że użytkownicy sieci poznali się "na żywo" oraz dobry czas na wszelkie dyskusje. Na razie to tylko plany więc zapraszam gorąco do dyskusji na forum no i potem fajnie by było żeby frekwencja dopisała. proponowany termin to sobota 7 maja na górce Jasia. No a okazaja to 5 rocznica istnienia sieci ASK Zatorze.

- Papież nie żyje - 02.04.2005

Odszedł wielki Papież i Polak - Jan Paweł II. Większość z nas nie znała innego Papieża niż właśnie Jego.  Niezależnie od tego czy jesteśmy więżący czy nie, czy jesteśmy praktykującymi Katolikami czy nie, czy wyznajemy inną wiarę, był dla nas, szczególnie Polaków kimś wielkim i pozostanie na zawsze w naszych sercach.

- Wesołych Świąt Wielkanocnych - 26.03.2005

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam:
Tęczowych Pisanek
Na stole pyszności
Mokrego Dyngusa
I wspaniałych gości
Niech to będzie czas uroczy
Życzę miłej Wielkiej Nocy

- Dużo uzupełnień w dziale Otoczenie sieciowe  - 13.02.2005

Ostatnio za często strona nie jest aktualizowana ale nie znaczy to że tak pozostanie. Właśnie wrzuciłem na serwer kolejną wersje działu o Otoczeniu sieciowym oznaczona wersją 6.8. Aby zobaczyć zakres tego działu polecam zajrzenie do Szczegółowego spisu treści, nowości na czerwono. Jeśli ktoś chce prześledzić jak się zmienia ten dział to niech zajrzy do Historii zmian. A poniżej lista zmian w tej wersji.

Tym razem zostało bardzo wiele działów uzupełnionych i uaktualnionych. W szczególności uzupełnieniu uległy działy:

 • Przeglądanie otoczenia sieciowego - opisy zostały uzupełnione o działy "Nazwa komputera, grupa robocza i komentarz" oraz "NetBIOS".
 • Programy do przeglądania sieci SMB - Samba-Unix, duże uzupełnienie i uaktualnienie.
 • Mapowanie Dysków Sieciowych - komenda NET USE w Windows oraz opis programów SMB Manager, TheMounter, AutomountMaker, fwe:refresh, KopyMac, iCleaner i CleanUP SMB Mess dla Mac OS X.
 • Zarządzanie zasobami udostępnionymi - opis dla Windows 2000/XP/2003 uzupełniony o opis komend NET SESSION, OPENFILES, NET STATISTICS, NET PRINT.
 • Karteczki WinPopup - opis dla Windows 2000/XP/2003 uzupełniony o opis komend NET SEND, NET NAME oraz Listę nazw na jakie można wysłać WinPopup.
 • Karteczki WinPopup - opis dla Samba/Unix, duże uzupełnienie i uaktualnienie oraz Listę nazw na jakie można wysłać WinPopup.
 •  Logowanie do Domeny - opis dla Windows 2000/XP/2003, dodane Logowanie do Domeny NT w wierszu poleceń - NETDOM.
 • Użytkownicy i uprawnienia - dołączony opis Dodanie nowego użytkownika oraz Mapowanie użytkowników i grup miedzy Windows a Samba/Unix.
 • Zmiana haseł do kont SMB (zdalnych) - dodany opis DC PasswordChanger, Zmiana hasła z wiersza poleceń - Windows NT/2000/XP/2003 oraz ChangePassword - Change passwd,samba and squid password.
 • Domeny NT - Opis Cech i Konfiguracja Samby jako PDC - uzupełniony opis konfiguracji Profili mobilne oraz dodane Dystrybucja oprogramowania.
 • Dodatkowo doszedł szerszy opis programu ADmitMac dla Mac OS X.

- XIII raz grała Orkiestra - 12.01.2005

W zeszłą niedziele czyli 9 stycznia grała poraz trzynasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla niezorientowanych w tym roku zbieramy jak zwykle na dzieciaki ale i na ofiary tsunami w Azji. Orkiestra jest tez dostępna w Internecie, główna strona  WOŚP dostępna jest tutaj www.wosp.org.pl a olsztyński sztab zadomowił się pod tym adresem www.wosp.olsztyn.pl.

Podobnie jak w zeszłym roku nasza sieć wspomogła z funduszu sieci WOŚP symbolicznymi 10 zł na głowę Internauty z banita.pl. W tym roku wyszło to 800 zł i powędrowało przelewem przez Internet na konto Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzieciakom się na pewno przyda.

ps. z okazji Nowego Roku wszystkiego najlepszego banitowcom i całej reszcie.