Nowości z życia sieci - Archiwum z roku 2006 - II półrocze

- Święta - 24.12.2006

Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazdka wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej wdzięcznej sposobności życzę Wam moc radości, dużo śniegu, smacznej rybki, lekkiej i niegroźnej chrypki, uśmiechu od ucha do ucha, zdrowia i pogody ducha. I żeby Wam się darzyło, z roku na rok lepiej było.

- Pierwszy Śnieg na zdjęciach - 05.11.2006

Przy okazji małych robótek terenowych w naszej sieci pstryknąłem kilka zdjęć pokazujących jak śnieg pozakrywał nasze osiedle. Jeszcze dwa tygodnie temu było ciepło i zielono co nawet widać w poprzedniej galerii a teraz jest biało ;-).

Pierwszy Śnieg 2006

Zapraszam do oglądania zdjęć w tych galeriach oraz do obejrzenia innych fotek w Galerii Zdjęć ASK Zatorze.

- Zdjęcia różnych rejonów naszej sieci - 18.10.2006

Raz na jakiś czas jak są wykonywane jakieś prace przy naszej sieci i mam akurat aparacik to cyknę parę zdjęć. Trochę się tych zdjęć właśnie uzbierało i postanowiłem wrzucić je na stronę do galerii. Można obejrzeć fotki z 2005 roku oraz z tego roku. Ostatnie widoczki są z 15 października czyli sprzed paru dni kiedy akurat podłączaliśmy do sieci kolejnego użytkownika. Generalnie chyba jest na co popatrzeć.

Zdjęcia różnych rejonów naszej sieci z różnego czasu

Zapraszam do oglądania zdjęć w tych galeriach oraz do obejrzenia innych fotek w Galerii Zdjęć ASK Zatorze.

- W końcu zaktualizowałem Otoczenie sieciowe- 06.08.2006

Najnowsza wersja działu Otoczenie sieciowe w końcu osiągnęła numerek 7.0 i chyba w pełni na to zasługuje gdyż został opisany nie opisywany tutaj wcześniej Windows NT 4.0.

Postanowiłem dawno temu opisać stary dobry i jeszcze często używany Windows NT 4.0 i od pierwszych podejść do opisania tego systemu w kontekście SMB do ukończenia opisu zeszło aż dwa lata ;-). W każdym razie powstał opis w miarę kompletny opis  Windows NT 4.0 w następujących działach:

  • Konfiguracja TCP/IP
  • Przeglądanie otoczenia sieciowego
  • Mapowanie Dysków Sieciowych
  • Udostępnianie plików i drukarek
  • Zarządzanie zasobami udostępnionymi
  • Karteczki WinPopup
  • Logowanie do Domeny

Dodatkowo został uzupełniony opis o Windows NT 4.0 w innych działach. Przy okazji uzupełniłem artykuły dla innych systemów w tym pojawił się opis ciekawej opcji RestrictAnonymous . Dodatkowo doszły opisy programów smbget, pyNeighborhood, SmbShareScan, SMB for Fuse, Nautilus-share, GSAMBAD, SADMS dla Samba/Unix oraz MountWatcher, Login Accounting Server, File Monitor dla Mac OS X. Oczywiście bez paru poprawek w kilu miejscach również się nie obeszło.

Przy okazji aktualizacji wrzuciłem nowe wykonanie obrazka widocznego na głównej stronie działu czyli tego pingwinka z latającymi logami Windows. Obrazek swego czasu podesłał Rafał Chojnacki kazzam25 [(at]) orange (dot) pl za co mu gorąco dziękuję. Jest to grafika w formacie png z przezroczystym tłem której zalety moga docenić wszyscy poza użytkownikami przeglądarki Internet Explorer która nie obsługuje przezroczystości png ;-).

Aby zobaczyć zakres tego działu polecam zajrzenie do Szczegółowego spisu treści, nowości na czerwono. Jeśli ktoś chce prześledzić jak się zmienia ten dział to niech zajrzyj do Historii zmian.

- Kovic i inne Banito-ludki się żenią - 29.07.2006

Dzisiaj o godzinie 14.30 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Olsztynie czyli w Ratuszu niejaki Przemysław aka Kovic zawiera związek małżeński z Olgą. To już kolejny ożenek wśród Banito-ludków w tym roku, wpierw zaszalał w maju Piotr aka Pit z Emilą, następnie w czerwcu Tomek aka Haggy no i teraz Kovic. Wszystkim życzymy szczęścia i pomyślności na nowej drodze życia.

No i mały apel: KOVIC TRZYMAJ SIĘ MOCNO I POMYŚLNOŚCI ;-)

Jak widać stan kawalerski nam się powoli sypie, na mnie kolej przyjdzie już za dwa tygodnie ;-)