Nowości z życia sieci - Archiwum z roku 2010

- Wybory Samorządowe - 12-19.11.2010

www.piotrjastrzebski.com - www.paderewskiadam.pl

Za parę dni, 21 listopada odbędą się wybory samorządowe czyli będziemy mogli wybrać naszego prezydenta  Olsztyna i naszych przyszłych radnych. Na pewno  sporo z nas jeszcze nie wie na kogo głosować i czy w ogóle iść na wybory. Pamiętajmy, że nie glosując nie mamy wpływu na to kto będzie nas reprezentował w radzie miasta.

Z grona naszej sieci kandyduje do rady miasta Olsztyna, Adam Paderewski oraz również sąsiedztwa kandyduje Piotr Jastrzębski.

Więcej informacji o programie i osobie Adama Paderewskiego, kandydata do rady miasta Olsztyna (lista nr 4, kandydat nr 9) przeczytacie pod tym adresem - www.paderewskiadam.pl

O osobie i programie Piotra Jastrzębskiego, kandydata do rady miasta Olsztyna (lista nr 13, kandydat nr 6) przeczytacie pod tym adresem www.piotrjastrzebski.com

Gorąco wszystkich zapraszam do uczestnictwa w wyborach.

- Stary Serwer banita.pl padł - 29.08.2010

W dniu dzisiejszym odmówił dalszej posługi stary serwer banita.pl. Na szczęście zrobił to w sposób kulturalny tj. wczoraj wstępnie zasygnalizował agonię sprzętu, a dziś o 7.58 rano w niedziele dopełnił żywota. Co prawda ja tj. Glappo wraz z Jarkiem reanimowaliśmy go jeszcze przez parę godzin do czasu aż oboje zrozumieliśmy już na 100% że staruszkowi trzeba pozwolić odejść. Wraz z ostatnim tchnieniem jego zakurzonych wiatraków i zatrzymaniem akcji procesora AMD lub płyty głównej (nie wiadomo co nastąpiło szybciej, sekcja dopiero się odbędzie), odszedł kawał historii naszej sieci. Na szczęście w większości tylko w sposób nie dosłowny, gdyż udało się w większości przeprowadzić transplantacje danych ze starego dysku na nowa maszynę. Chociaż walka jeszcze trwa o parę drobnych rzeczy wiec mogą być pewne niedociągnięcia

Maszynka działała już ponad 8 lat, dokładnie od 15 kwietnia 2002. Co prawda sam sprzęt raz się spalił, innym razem spotkała go planowana wymiana ale sam system ciągle działał. W cudownym roku 2002, kiedy człowiek był piękny i młody ja wraz z silnikiem (ktoś go jeszcze pamięta ;-) zarzuciliśmy do CD-ROMu instalkę RedHat Linux 7.2, z czasem zaktualizowany do wersji 7.3, a potem aktualizowany poprzez projekt Fedora Legacy, do czasu niebytu tego projektu. Na tym przykładzie widać, że wszystko powoli przemija, nawet stara banita.pl ale z drugiej strony ile jest maszyn we współczesnym Internecie, które wytrzymały taki szmat czasu.

Na koniec uczcijmy minutą zadumy stary serwer banita.pl, podziwiając jego zdjęciach z 2007 roku w jego starej i nowej serwerowni

- Prezydent Polski nie żyje - 10.04.2010

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji, zginął urzędujący prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką Marią. Wraz z nimi zginęła elita Polski: posłowie, senatorowie, dowódcy Wojska Polskiego, księża i wielu innych Wielkich Polaków.

Oddajmy Hołd Ich Pamięci, tym którzy chcieli oddać hołd pamięci ofiar Katynia.

- Szybszy necik- 28.03.2010

Dwa tygodnie temu po cichu zostało zwiększone jedno z naszych dwóch łącz do internetu. Dla przypomnienia od bodajże 3 lat było tak:

  • niesymetryczny DSL z TPSA o prędkości 8 Mb/s (up 0,6 Mb/s) z przeznaczeniem na www i inne ciekawe rzeczy jak gry

  • symetryczna radiolinia z Olmana o prędkości 4 Mb/s na wszelaki inny ruch

Mianowicie od dwóch tygodni zostało zwiększone to drugie łącze symetryczne z Olmana z 4Mb/s do 8Mb/s czyli x2.

Czyli od marca nasze łącza do Internetu wzrosły łaczenie z 12 Mb/s (4/4+8/0,6) do 16 Mb/s (8/8+8/0,6) więc myślę że jest miło tym bardziej, że abonament wraz ze wzrostem prędkości Internetu pozostaje bez zmian ;-).