| Sieciowe FAQ || TeamSpeak || VNC || Własne WWW || LanChat HOWTO || Brak Neta || Bezpieczeństwo |

LanChat mini HOWTO

Data ostatniej aktualizacji tego dokumentu: 30 maja 2004 r.

Krótki Wstęp
Do kogo pisać i gdzie komentować
Gdzie zdobyć LanChat
Wyzwiska na Czacie
Wyrzucanie z LanChata - Konflikt IP
Wyrzucanie z LanChata - Rozłączenie z Serwerem
Wyrzucanie z LanChata - Program Wykonał Nieprawidłową Operacje....
Wyrzucanie z LanChata - Konflikt miedzy wersjami dla Windows i Linux
Wyrzucanie z LanChata - Opis metod zaczerpniętych z grup dyskusyjnych
Podsłuchiwanie LanChata - Sniffowanie LCCS'em
TopicHolder - Bot do LanChata
Sprawdzanie kanału
Dodatkowe opcje lanchata
Linux Lanchat
Kilka programów napisanych przez phara
LanCHat Pro v2.20 imprv v0.03
Programik do wysyłania wiadomości z konsoli
LanCHat 1.0.2/1.0.3 fix
Broadcast'er dla LanChat'a
OpenLANChat
Texty na koniec

Krótki Wstęp

Jako ze Lanchat jest trochę problematyczny (ProChata to nie tyczy aż w takiej mierze:) opisałem poniżej najczęściej spotykane problemy przy korzystaniu z tego programu. Mimo ze w naszej sieci przeszliśmy swego czasu na ProChata, ale myślę ze zawarte tu rady może się komuś przydadzą, choćby na swoją wartość "historyczna". Cały ten mini poradnik tyczył pierwotnie wersji LanChata 2.12 i 2.20 (bo innych nie używałem, ale obecnie poradnik się trochę rozrósł ;-) pracujących bez postawionego serwera LanChata, gdyż wtedy większość tych problemów przestaje istnieć a za to pojawiają się nowe. Związane to jest z pewną niestabilnością tego serwera, nie mówiąc już o niestabilności samego LanChata. Ale mimo to mam do tego programu sentyment i podziw dla ludzi go piszących. Obecnie dodawane są opisy tyczące również innych wersji programu LanChat.

Pierwsza wersja tego poradnika ukazała się 8 sierpnia 2001 roku i były w niej zawarte porady napisane tylko przeze mnie czyli Marcina Moczkowskiego. Po ponad roku czyli 21 sierpnia 2002, dorzuciłem texty metody jakie wyczytałem na grupach dyskusyjnych, autorem tego jest Piw. Oraz doszedł wtedy opis bota do LanChata napisany przez Michała Dawidowicza. W listopadzie 2002 roku swoje obszerne texty podesłał Nixon. No i zaczęło się to jakoś kręcić. Adnotacja które texty kto napisał jest podawana poszczególnych punktach, jeśli nic nie podano znaczy że autorem jestem wtedy ja czyli Marcin Moczkowski.

Do kogo pisać i gdzie komentować

Jeśli w tym LanChat mini HOWTO nie znalazłeś opisu jakiejś ciekawej rzeczy tyczącej programu LanChat, a czujesz się na siłach żeby to opisać to podeślij mi swoje texty na glappo@banita.pl lub pisz na forum żeby przedyskutować to z innymi użytkownikami LanChata. Natomiast ze wszelkimi problemami dotyczącymi programu LanChat oraz opisów w tym mini HOWTO najlepiej pisz na naszym forum. Czyli jeśli któraś z opisanych tutaj funkcji/problemów nie działa u ciebie lub działa w inny sposób pisz na forum, jeśli znalazłeś jakiś błąd tutaj lub nie wiesz jak dokładnie czegoś użyć lub cos jest dla ciebie niezrozumiałe to pisz na forum. Zachęcam gorąco do pisania właśnie takich rzeczy na forum gdyż ja nie jestem wstanie odpowiadać na wszystkie listy, a tym bardziej pisać cos kolejny raz. Dodatkowo na forum jest większe grono ludzi, którzy mogą ci pomóc i przedyskutować problem. Co prawda nie ma na naszym forum oddzielnego działu tyczącego LanChata ale zachęcam do pisania na ten temat i inne np. komentarze/pytania do innych artykułów na stronie np. w dziale o Internecie i Sieciach.

Adres naszego forum http://banita.pl/forum.php.

ps. chciałbym żeby nasze forum stało się miejscem dyskusji na temat programu LanChat i problemów/ciekawostek z nim związanych, jeśli uważasz że powinien być oddzielny dział dla programu LanChat, napisz o tym na forum oczywiście.

Gdzie zdobyć LanChat

Program LanChat był swego czasu rozwijany przez ekipę na czele z Piotrem Kowalskim. Powstały wersje programu na systemy Windows i Linux, jak to bywa z darmowymi programami. Następnie LanChat został włączony w skład kombajnu Asystent Pracowni Komputerowej, co przez społeczność sieciową zostało przyjęte z niesmakiem. I chyba m.in. to oraz dostępność źródeł, spowodowało  że program ten zaczął być rozwijany przez parę ekip. Jako ciekawostkę można podać że pojawiała się nawet na stronie Lanchata nowa wersja, niestety nie objęta wsparciem.

Obecne projekty związane z programem Lanchat:

 • LANChat Pro - Your LAN's closest friend - republika.pl/lanchat - główna strona projektu, obecnie wersja dla Windows LANChat Pro Revival v1.666 bazująca na wersji 2.13, poprawiająca wiele błędów (działa m.in. teraz po Windows NT)

 • Asystent Pracowni Komputerowej - LanChat - www.adalex.alpha.pl/apk/ - strona wersji LanChata włączonej do APK, obecnie jest to projekt komercyjny, pobrać można wersje 20-dniową

 • Linux LANChat - www.linuxlanchat.prv.pl - wersja LanChat na konsole Linuxa

 • GLC - glc.zamek.gda.pl - program bazujacy na LanChacie, pisany w GTK+, wersja pod X-windows w Linuksie

 • GLanChat - glanchat.afn.no-ip.org - program bazujacy na konsolowym LanChacie dla Linuksa, pisany w GTK+2, wersja pod X-windows w Linuksie

 • Banita.pl - Plikownia banita.pl - Chyba wszystkie wersje LanChata do ściągnięcia plus dodatki

Wyzwiska na Czacie

Wstępniak czyli co i jak

Co tu ukrywać: życie na Czacie jest trudne a jak jesteś nowych userem w sieci to pobyt tutaj może zmienić się w koszmar, to jest brutalna prawda życiowa o której się przekonał nie jeden "nowy". "Starzy" wyjadacze Czata, tacy jak: #$@$%&&^@ (ksywki utajnione) tylko szukają okazji żeby drogę przez mękę, zwana nawiązywaniem kontaktów, jeszcze bardziej utrudnić i zrobić ja jeszcze bardziej bolesna. Taka jest prawda ze każdy nowy biedzie wypytywany o wszystko a potem "stara" jusernia może poczuć się mocna i zacząć wyzywać, sypać brutalnymi tekstami i tym podobne

Obrona czyli jak przeżyć kolejny dzień

Rada jest jedna i prosta: ignorować takich typków i się nie przejmować. Z reguły robią to dla zabawy, bo się nudzą i to są tylko słowa, za którymi nic nie idzie. Takie typy po bliższym poznaniu (znaczy na żywo) okazują się fajnymi kumplami a Czat jest dla nich strefa wojny
na górę  

Wyrzucanie z LanChata - Konflikt IP

Wstępniak czyli co i jak

Inna metoda "zabawy", bardziej wyrafinowana, z nowych luserem jest wyrzucanie go z LanChata. Co prawda to nie IRC, "kopnąć" nie można w klasyczny sposób, ale skutek jest podobny, tyle ze typek leci widząc komunikat typu "Konflikt IP..."

Obrona czyli jak przeżyć kolejny dzień

To jest bezpardonowy atak i trzeba się bronić lub przejść do kontrataku, wszystko zależy od charakteru ofiary. Obrona polega na ustawieniu w opcji LanChata "IP forced to (0 means forcing disabled)" jakiejś liczby, najlepiej powyżej 60, coby nikogo nie wywalało a i twoje IP "lanchatowe" było trudne do odgadnięcia. Oczywiście ustawienie wartości "0", jak jest opisane, pozwala na wyrzucanie nas z Lanchata.

Wyjaśnienia na koniec

Ludzie wywalają innych wpisując nieszczęśnika "numer IP" w opcjach LanChata. Związane jest to ze nie może być dwu takich samym numerków IP w sieci i nawet tyczy to "wirtualnych" IP z opcji LanChata czyli tych co sobie tylko w tym programie ustawimy. Pewno to taki myk autorów programu :-).
na górę  

Wyrzucanie z LanChata - Rozłączenie z Serwerem

Wstępniak czyli co i jak

Dotyczy to tylko wersji 2.20 i to już znają tylko "wtajemniczeni". Ogólnie rzecz ujmując wygląda to podobnie jak w przypadku "Konfliktu IP" tyle ze ofiara dostaje komunikat typu "Połączenie z serwerem zostało przerwane" i wylatuje. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z żadnym serwerem:) (Inna sprawa gdy takowy jest).

Obrona czyli jak przeżyć kolejny dzień

Jedyny sposób obrony jest taki ze należy przejść na wersje LanChata 2.12, gdyż ona jest na ten trik odporna i po problemie. Oczywiście nie napisze jak wywalać gościa ta metoda.

Wyjaśnienia na koniec

Atak ten jest przeprowadzany choćby poprzez ze skanowanie nmapem typka na porcie udp 16128. Jest to jeden z dwu otwartych portów LanChata (drugi to udp 44145) ale tylko na tym pierwszym to działa. Generalnie te porty mogą służyć to wykrywania kto ma włączony ten program, a to się przydaje choćby do robienia statystyk w MRTG.
na gorę  

Wyrzucanie z LanChata - Program Wykonał Nieprawidłową Operacje....

Wstępniak czyli co i jak

Na to uczulone są obie wersje LanChata i działa ona hurtowo na wszystkie programy w sieci czyli wszyscy wtedy wylatują. A wygląda to tak ze wyskakuje im Błąd Aplikacji Windows z tekstem "Program Wykonał Nieprawidłową Operacje....", no i "godząc" się z tym komunikatem zamyka się nam LanChat.

Obrona czyli jak przeżyć kolejny dzień

I tu przykra wiadomość, obrony przed tego typu atakiem praktycznie chyba nie ma. Tyczy to obu wersji programu i w sumie możemy tylko próbować jakoś namierzyć jakoś typka który to robi,

Wyjaśnienia na koniec

Ta apokalipsa z Lanchatem dzieje się wtedy gdy jakiś program nadający tez po Broadcascie sieci wejdzie na port udp 16128 LanChata. Czyli np. jak odpalimy ProChata na tym samym porcie to wywali właśnie on wszystkie LanChaty. Dlatego najlepiej jest wtedy skanerem portów (nmap) sprawdzić kto po takich "akcjach" ma otwarty ten port, będzie to nasz "lanowy haker":-).
na górę  

Wyrzucanie z LanChata - Konflikt miedzy wersjami dla Windows i Linux

Wstępniak czyli co i jak

Sprawa wygląda tak że jeśli używasz programu LanChat na konsole Linuksa w wersji 1.0.2 (z 1.0.3 nie sprawdzałem) to w momencie uruchomienie na twoim Linuksie LanChata są wieszane w sieci LAN wersje Windowsowe Lanchat 2.20.

Obrona czyli jak przeżyć kolejny dzień

I tu przykra wiadomość, obrony przed tego typu atakiem praktycznie nie ma, chyba że "zmusisz" ludków używających LanChat 1.0.2 dla Linuksa żeby zastosowali mała poprawkę do źródeł programu, wtedy nie powinno być już zwisów

Wyjaśnienia na koniec

Problem leży prawdopodobnie głownie po stronie LanChat  2.20, gdyż ogólnie ta wersja programu jest wsypowa. Jednak rozwiązanie problemu można zacząć od drugiej strony czyli ciut zmieniając wersja 1.0.2 dla Linuksa, wtedy problem zniknie. Poprawkę nadesłał Mariusz, i tutaj pozwolę sobie go zacytować:

"przesyłam ci przerobiony przeze mnie pliczek lc_main.c który należy podmienić, zrobić make i już lanchat linuxowy nie wiesza wersji 2.20 ;). Testowałem na wersji 1.0.2 nie wiem jak na innych. danon"

Ten pliczek wrzuciłem do źródeł programu, przekompilowałem, "ogrinalne" pliki umieściłem w katalogu orginal. Całość gotowa do używania jest do pobrania w dziale Plikownia jako LanChat 1.0.2.fix.

Wyrzucanie z LanChata - Opis metod zaczerpniętych z grup dyskusyjnych

Piw

Wstępniak czyli co i jak

Problem dotyczy obu wersji Lanchata czyli 2.12 i 2.20, gdyż właściwie są to dwie odrębne metody, powodujące podobne efekty końcowe do dwóch wyżej opisywanych problemów.

Obrona czyli jak przeżyć kolejny dzień

Właściwie jedyna metoda obrony jaka mi przychodzi do głowy to zainstalowanie na własnym komputerze firewalla i odcięcie nim typka, który nam zawiesza lanchata, od naszego kompa.

Wyjaśnienia na koniec

Opis tej metody ukazał się na grupie dyskusyjnej pl.comp.networking pod koniec stycznia 2002 roku, autorem jest Piw

"...  mniej stabilna wersja 2.20 wykłada się na pustym pakiecie: nmap -sU -p <docelowy> host.malego.misa ... "stabilniejsza" wersja 2.12 wykłada się na na niezerowym pakiecie hping -2 -p <docelowy> host.malego.misia -d 666 

Wnioski? # tcpdump udp src port 44145 masz kanał i skrypt który co 5 sek wysyła pakiecik hingiem na dst port kanalu szybko się znudzą wieszającym lanczatem"

"nmap i hping to sa 2 dodatkowe programy z mojego podręcznego toolboxa. 

nmap - www.insecure.org : najlepszy skaner ;) 

hmping2 - www.hping.org : IMO najlepszy program pod linuxa (taki scyzoryk do wszystkiego MUST HAVE ;) 

Ale jeżeli się tak bawimy to ściągnij sobie pakiet nemesis gdzie? poszukaj ;P

 skrypt
--cut--
#!/bin/bash
echo -n "Podaj kanał ofiar -> "
read kanał
port=$[16128+${kanal}]
echo "Naciśnij Ctr+C żeby przerwać...." while true
do
i tu wstaw regułkę nemesis której Ci nie podam, poczytaj o TCP
i UDP przynajmniej z man, żeby mieć satysfakcje, ze sam to wykombinowałeś :)
sleep 5
done
--cut--"

na gorę  

Podsłuchiwanie LanChata - Sniffowanie LCCS'em

Wstępniak czyli co i jak

Wiem, to już jest delikatnie mówiąc (pisząc, heh) chamskie. Żeby nie było niedomówień: w naszej sieci jest możliwe TYLKO podsłuchiwanie programów typu LanChat i tyle, gdyż siec jest zbudowana w większości na przełącznikach (switchach) co uniemożliwia np. przechwytywanie haseł do poczty. Czyli myślę ze jest w miarę bezpiecznie, no chyba ze na LanChacie będziesz przekazywał jakieś tajne informacje:) Jeśli ktoś myśli ze trzeba być jakimś hakerem żeby podsłuchiwać LanChata to się myli, wystarczy ściągnąć sobie programik LCCS pod Windowsa, odpalić go i czytać kto nas nie lubi. I wszyscy, bez wyjątku "hakerzy" lanczatowi tak robią, czyli używają tego programu, zero ambicji tylko mania inwigilacji. Jak to mówi jeden z "hakerow", z największym stażem, "BigBrother patrzy", a poniżej przytaczam tekst autora programu:

"LCCS jest programem służącym do "obserwowania" tego co dzieje się na LanChacie. Stworzony został z myślą o tych którzy troszczą się o życie innych i w tym celu musza wiedzieć co się dzieje na ich PRIV'ach:-)"

To już wiadomo, jak "to" działa i do czego jest, i gwoli ciekawości przytoczę jeszcze nowinę ze jeden "troskliwy" potrafi cały dzień inwigilować LanChata, a szczególnie PRIV'y i potem "zadać" od ludzi tłumaczeń czemu cos powiedzieli co on podsłuchał, po prostu dla mnie jest to klasyczny przykład mani depresyjno-paranoidalnej, ale my i tak ciebie kochamy $%$#()%& (ksywka utajniona:-)

Obrona czyli jak przeżyć kolejny dzień

To teraz opisze obronę. Można się bronić na dwa podstawowe sposoby (ja wole ten drugi:)
 • Uniemożliwienie podsłuchiwania czyli tak żeby hakerzy ciebie nie widzieli, a konkretnie tego co piszesz.
 • Restarcik komputerów z odpalonym LCCS i temu podobne prawda ze słodkie:), chyba wiadomo co się stanie, hehe, robiąc to mówisz na glos "sajonara" dla podsłuchiwaczy:_)

  Wszystko to działa tak że tworzysz chatroom i w nim piszesz komendę typu: "LCCS: 'costam' all" z uwzględnieniem na małe i duże litery (oczywiście bez tego"":) i w tym momencie wszystkie LCCS'ow w sieci maja określone problemy. No a teraz tajemnicze komendy z opisem (choć jest to chyba intuicyjne:-):

  Funkcje zawsze działające (100 % skuteczności:-):
 • LCCS: lock all - w tym momencie jesteś niewidzialny dla snifferów
 • LCCS: unlock all - a teraz znowu mogą czytać twoje wiadomości
 • LCCS: close all - zamyka wszystkie sniffery w sieci
 • LCCS: force all - wylogowuje, tyle ze w brutalny sposób

  Funkcje, które mogą nie zadziałać jeśli nasz "haker" trochę pokombinuje:
 • LCCS: reboot all - restartuje komputery z włączonym snifferem
 • LCCS: shutdown all - wyłącza komputer
 • LCCS: poweroff all - wylogowuje hakera

  Poniższe funkcje nie działają najlepiej ale i tak je opisze :
 • LCCS: lock lcpd all - wyłącza podgląd LanChata
 • LCCS: unlock lcpd all - z powrotem włącza
 • LCCS: lock spoof all - wyłącza wykrywanie podszywania się
 • LCCS: unlock spoof all - włącza z powrotem wykrywanie podszywania

Jeśli ktoś po paru rebutach własnego kompa nie zrozumie swego "błędu" to istnieją jeszcze inne formy "nacisku" np. specjalnie dla takiego gościa można zrobić statystyki na stronie kiedy ma włączonego sniffera. ...wiem, wiem, metoda rebutów/haltów jest trochę chamska i brutalna ale dla mnie osobiście największym chamstwem jest podsłuchiwanie czyjś prywatnych rozmów i choćby z tego powodu stosuje te metody, nawet jeśli nie mam nic "prywatnego" do powiedzenia na LanChacie. Stosując metodę rebutów może się okazać ze nagle w sieci restartuje się nawet 6 (słownie: sześć) komputerów, zawsze jak pisze "LCCS: reboot all", wciskam ENTER zastanawia mnie dlaczego tak jest?:)))

Wyjaśnienia na koniec

Jako ze sniffowanie to temat rzeka, napisze jeszcze tylko krótko jak takiego typka wykryć. Wystarczy typa przeskanować nmapem czy ma otwarty port udp 44125. Jest to samodzielny port LCCS, gdyż otwiera on port udp 16128 LanChata, żeby go podsłuchiwać. Generalnie przed sniffowaniem LCCSem czata i każdym innym programem można się na 100% ustrzec budując LAN siec na switchach oraz stawiając dodatkowo Serwer LanChata. Dopiero po spełnieniu tych obu warunków możemy się czuć bezpieczni. Dzieje się tak dlatego ze LanChat mimo ze koduje wiadomości można je w łatwy sposób odkodować. Zrobił to DeeL w LCCS przeglądając źródła programu. Dodatkowo LanChat jak każdy inny tego typu czat bez serwera nadaje dane po Broadcascie sieci wiec same switche nie pomogą na tego typy podsłuchiwanie. Oczywiście każde inne dane nie lecące po Broadcascie w sieci LAN są bezpieczne;-).

I na koniec żeby były równe szanse zamieszczam link do najnowszej wersji LCCS, wiec jeśli chcesz poczuć się hakerem, wielkim bratem i w ogóle mastahem, ulżyj sobie i podsłuchuj. Tylko pamiętaj ze musisz być dorosły i liczyć się z możliwością restartów komputera. Jeśli się na to zgadzasz kliknij tutaj - LCCS - Sniffer LanChata. Zajrzyj również na stronkę Deela, gdzie znajdziesz oczywiście też opisy LCCS - DeeL's Homepage.
na gorę

TopicHolder - Bot do LanChata

Michał Dawidowicz

co do bota to wystarczy do niego napisać na priv "`@help" tyldę i małpę koniecznie takie cos musi być bo inaczej każdy mógłby korzystać z niego wyświetli się lista komend i prze groźniejszymi będzie litera "u" która oznacza właśnie @ inne komendy są tylko z tą metodą jest baz żadnych znaczków w helpie jest wszystko opisane każdy może zmienić te znaczki wpisując porostu inaczej w źródle bota (komendy są na samym końcu) no teraz musisz to sklecić w jakąś całość i już :) sory ze tak chaotycznie ale zdolności do pisania opisów nie mam :)

Nixon

nowy topicholder :

ma listę brzydkich słow. za które są wywalanie z lanchata "nasty words" jest lista userów którzy mogą zmieniać temat i lista którzy nie mogą nic itp. ..po prostu już są użytkownicy uprzywilejowani     

Dopisek "redakcji": "TopicHolder" w obu wersjach spakowanych razem jest do pobrania z działu Plikownia

Sprawdzanie kanału

Nixon

W lanchacie jest opcja korzystania z rożnych kanałów.
Miałem taka sytuacje ze ci sniffujacy i wywalający "hakierzy"  ustawili osobny kanał i na nim wymieniali informacje
o dziurkach w lanchacie ;>

Wykrycie na jakim kanale kto rozmawia jest bardzo proste.
Jak już wiemy lanchat korzysta z 2 portów tzn 44145 i 16128
jeżeli koleś zmieni kanał np. na 500  to do portu 16128 dodajemy 500
i mamy port na którym siedź czyli 16628.
Sprawdzić to można tcpdumpem w nast. sposób :
--
tcpdump -l -X -vvv -i eth0 src port 44145
--
W wyniku widzimy ze z portu 44145 user o ksywce np. "Serduszko"
wysyła cos na port 16628 (jeżeli kanał = 500)

Dodatkowe opcje lanchata

Nixon

Nie każdy wie ze lanchat sam w sobie ma sniffera i narzędzie do wyrzucania z lanchata
sprawdzałem i najnowsza PŁATNA wersja tez to posiada !!

na kanale wpisujemy

"/dev02" - Lanchat zaczyna pokazywać na głównym kanale wszystkie privy

"/sayonara" - Pokazuje ze opuściliśmy lanchata .. efekty jest podobny
              do tego gdy odpalimy 2 razy lanchata i 1 zamkniemy,
              z tym ze nie widać nas na liście i nie możemy nic pisać.

"/tool" - W wersji 2.20 wysyła tylko 1 pakiet w 2.12 wpisujemy /tool
          i trzymamy wciśnięty enter .. okno lanchata zacznie się zapełniać
          wpisami "[1]" .. i w pewnym momencie wszyscy zobaczą okienko
          "Sprawdź kable" ;) czy cos takiego ... ;P

"/sniff41" - kolejny sniffer wbudowany w lanchata

"/lanchatrules" - pokazuje jakiś tam text

Sprawdzanie kto używa opcji /sayonara

Sprawdzamy za pomocą nmapa czyli skanujemy siec/gostka na porcie 44145
jeżeli port jest otwarty a jego nie ma na liście tzn. ze używa tej opcji.

Wielkie dzięki dla Pitera .. świetny programista który odkrył te opcje ;) wiec Greetz Piter

Linux Lanchat

Nixon

Z tego co wiem to obecnie są prowadzone 2 projekty tzn. Lanchat dla konsoli
i Lanchat dla ixow (GLC). Ten dla ixow jest o tyle ciekawy ze potrafi czytać
teksty z lanchata ..

Co do wersji dla konsoli .. parę trików

1. Podmiana ip i hosta
         w pliku /etc/hosts  wpisujemy np.
        --
        0.0.0.0    a.co.cie.to.obchodzi
        --
        teraz odpalamy lanchata z parametrem -h
        ./LANChat -h 0.0.0.0  

        i nikt nie widzi jaki mami ip a na liście jesteśmy jako "a.co.cie.to.obchodzi"

2. Zmiana wersji i systemu

        W źródłach edytujemy plik lanchat.h i zmieniamy :

        #define OS "twojaksywka"
        #define VER "costam"

3. Zmiana portu (wchodzenie na inny kanał)

        W źródłach edytujemy plik lanchat.h

        szukamy #define INPORT 16128
        i zmieniamy na #define INPORT 16128 + kanal czyli np 16628

4. Wyrzucanie z lanchata + detekcja

        Niestety obie wersje tak jak i bot dla lanchata maja jakiś błąd i pakiety
        wyglądają trochę inaczej niż z oryginalnego windowsowego lanchata.
        
        Jeżeli jakaś osoba w sieci ma wersje 2.20 a ty wejdziesz z linuxowego
        lanchata to kolesia niestety wywali ;(.

        Co do wykrywania próby wywalenia z lanchata .. konsolowa wersja w
         momencie dostania jakiegoś dziwnego pakietu informuje cię o tym .

Kilka programów napisanych przez phara

Nixon

ok nie chce mi się zbyt długo pisać wiec ..

lcfucker - kilka opcji np.
floodowanie kanału floodowanie  1 osoby karteczkami lub zwykłymi privami

lcsucker - zajebisty prog , można się podszywać pod innych i mówić np.
nie będąc  na kanale, można mówić za innych w ich kolorze itp. ..

lcsniffer - podstawowy sniffer w okienku msdos

do nich są źródła w w32asm

Dopisek "redakcji": "zastaw" ten zwie się  lc i jest do pobrania z działu Plikownia

LANCHat Pro v2.20 imprv v0.03

Rafał Bednarz (RaV)

Pełna wersja tego Lanchata to : LACHat Pro v2.20 imprv v0.03 wiec jak
widać oparta jest na wersji 2.20. Co posiada nowego ?... Otóż :
- zaawansowane kodowanie privów i roomów (kanał główny pozostaje kodowany w
stary sposób). Opcja kodowania musi być włączona w obu komunikujących się
(np. rozmowa na priv) LANCHatach. LANCHat Pro v2.20 imprv v0.03 potrafi
oczywiście odczytywać wiadomości nie zakodowane (czyt.: zakodowane w stary
sposób) mając ustawiona opcje kodowania.
Wprowadzone moje dodatkowe kodowanie uniemożliwia to w 100% jakiekolwiek
podsłuchiwanie jakimkolwiek snifferem.
- posiada odporność na "program wykonał nieprawidłową operacje"
- posiada odporność na celowe zawieszenie programu dzięki karteczkom
- wiele innych drobnych poprawek

Pozwoliłem sobie na modyfikacje tego programu gdyż autor udostępnił kody
źródłowe. Jednak to on jest prawowitym autorem tego programu, ja tylko
wprowadziłem "drobne" poprawki, o czym wspomniałem w "aboucie".

Źródła tego lanchata zostawiam na razie niedostępne, bo zaraz znalazłby się
ktoś kto napisałby sniffera.

Algorytm kodowania nie wpływa w żaden sposób na prędkość działania
programu. Jest on około dwukrotnie mocniejszy od standardowego.

"Zaawansowane kodowanie" włączamy/wyłączamy w opcjach programu, bądź
korzystając z ogólnodostępnych komend :
/code on - włącza kodowanie
/code off - wyłącza
/code - sprawdza status.

Pomimo włączonego kodowania program nadal zostaje kompatybilny z reszta
(starych) lanchatów i odbiera każdy tekst. Szyfruje tylko te wysyłane. W
wyniku czego gdy ktoś będzie miał kodowanie wyłączone ujrzy tylko jakieś
"krzaczki". Gdy opcje kodowania wyłączymy lanchat staje się z powrotem
starym lanchatem bez żadnych kodowań.

Ale się rozpisałem....
Jeszcze raz pragnę przypomnieć ze nie poczuwam się do autorstwa tego
programu. Ja pozwoliłem sobie tylko poprawic i wprowadzic drobne
udoskonalenia.

Instalacja :
1. Instalujemy normalna wersje LANChat 2.20
2. Podmieniamy plik lanchat.exe nowym plikiem
3. Uruchamiamy lanchata.

Dopisek "redakcji": "LANCHat Pro v2.20 imprv v0.03" jest oczywiście do pobrania z działu Plikownia

Programik do wysyłania wiadomości z konsoli

Nixon

Napisałem taki malutki programik do wysyłania wiadomości z konsoli i można wykorzystywać to w skrypcikach bashowych ..  co i jak jest w README
bye

Dopisek "redakcji": "Programik" jest oczywiście do pobrania z działu Plikownia

LanChat 1.0.2/1.0.3 fix

Jest to wersja LanChata pierwotnie na konsole Linuksa. Dlaczego użyłem słowa "pierwotnie" zaraz się przekonasz. Wersja 1.0.2 fix naprawia przykry problem padu windowsowej wersji LanChata 2.20 przy odpaleniu LanChata na konsoli Linuksa. Co tyczy wersji LanChata 1.0.3 fix to przytoczę tu autora poprawek, który podesłał program.

Mateusz (at) 88net.trzepak.pl

Zaplikowalem łatkę z LanChat'a 1.0.2 do wersji 1.0.3, dokonałem także polonizacji  programu ;>> Poza tym odpala się teraz również pod BSD.

Hm, co do instrukcji to chyba nikomu tłumaczyć nic nie trzeba działa tak jak normalny linuksowy LanChatt z tym ze niektóre struktury powodowały pod BSD core dump'y to wziołem je "wyciołem'' być może później je zaaplikuje jakoś żeby były przenośne.. aha no i jeszcze dokonałem polonizacji, troszkę kiepskiej ale można używać :)))

Dopisek "redakcji": LanCHat 1.0.2 fix i 1.0.3 jest oczywiście do pobrania z działu Plikownia

Broadcast'er dla LanChat'a

(i po lekkich przeróbkach do wszystkiego innego)

by Paweł Walaszek (fizol@czarnieckiego.net)

Data: 10.XI.2003

Programik przeznaczony jest do odpalenia na komputerze, będącym bridge'm pomiędzy dwoma podsieciami, w których używa się LanChata bo broadcast'cie.
Programik ten sprawia, że rozmówcy z obu tych podsieci będą się widzieli,tak jak by wcale pomiedzy nimi nie było bridge'a.
Użycie:

1/ ściągnij plik: broadcaster.tgz  << do pobrania ze strony autora http://www.czarnieckiego.net
2/ lekka zmiana kodu, aby dopasować do swoich podsieci
3/ kompilacja: javac broadcaster.java
4/ uruchomienie: java broadcaster

PS: jeżeli chcemy, aby programik poszedł w tło to: java broadcaster &

Paweł Walaszek
fizol@czarnieckiego.net
http://www.czarnieckiego.net
 

OpenLanChat

Witam !
No więc chciał bym Was serdecznie poinformować o tym że już niedługo ukaże się pierwszy release OpenLANChata !!! Czyli  klient protokołu LANChat dla systemów linux/*bsd zgodny z LANChat 2.20. Program napisany jest w czystym c + gui w GTK+2. Projekt dopiero co został stworzony wiec prosimy o wyrozumiałość ;-)
Pierwsze wersje do ściągnięcia z naszej strony.

Więcej info znajdziecie na http://team.drag0nfly.org/ w dziale projects.

Pozdrownia
      Nixon

Texty na koniec

Jako ze w naszej sieci nie jest już używany LanChat, pewno w tym opisie nie pojawi się nic o problemach tyczących LanChata w spięciu z Serwerem, gdyż nie ma już styczności z tym programem. Oczywiście jeśli TY napiszesz takie texty i mi podeślesz to je tutaj umieszczę. Uważam ze jest to extra program mający wiele zalet (m.in. ze jest darmowy;-) no ale niestety i wad, ale właśnie te niedociągnięcia "umilają" czasem korzystanie z tego programu. LanChat mini HOWTO dedykuje oczywiście temu programowi, a w szczególności jego niezłomnym autorom

Marcin Moczkowski

Drukuj Dokument