Nowości z życia sieci - Archiwum z roku 2006 - I półrocze

- No i po Banito-Czerwcówce - 15.06.2006

Banito-Czerwcówka odbyła się 10 czerwca 2006 tradycyjnie już na Górce Jasia. Impreza wystartowała o godzinie 17. Po doświadczeniach zeszłorocznych z dziwnymi grilami, zostały zakupione dwie sztuki co by się szybko i prosto składało. Czytaj Dalej i Pooglądaj Zdjęcia.

- Już zaraz Banito-Czerwcówka - 09.06.2006

Wszystkim użytkowników (i nie tylko) sieci niezależnie od wieku zapraszam gorąco na Banito-Czerwcówkę która się zacznie się jutro czyli w sobotę na Górce Jasia.
O godzinie 17 impreza startuje uroczystym odpaleniem dwu griili, następnie jako że jest mundial, ci co u Janasa nie chcieli grać rozegrają u nas meczyk. Oczywiście tuż przed meczykiem będą wybierane składy narodowe. W miedzy czasie odbędzie się konkurs na najlepszy rzut kartą sieciową. Oceniana będzie odległość i finezja rzutu. Najważniejsze nagrody to szalejące fanki ;-).Jeśli ktoś ma dziwne pomysły na inne zabawy gorąco zapraszam się do podzielenia się nimi.

Przyjdź koniecznie na Banito-Czerwcówkę choćby zobaczyć innych użytkowników "na żywo". O jedzonko i inne "Aperitiw" się nie martwcie, wszystko będzie czekać na Was na miejscu.

Więc do zobaczenia jutro o 17 dziś na na Górce Jasia, czyli w tym dole z bajorkiem u dołu "na rogu" ul. Poprzecznej i ul. Jagiellońskiej.

- Banito-Czerwcówka jednak za tydzień - 02.06.2006

Tegoroczne grillowanie na Górce Jasią już nie raz było przesuwane od maja włącznie i niestety jeszcze raz przesunę tym razem ostatni raz. Oficjalnie ogłaszam że:

Banito-czerwcówka 2006 odbędzie się 10 czerwca w sobotę na Górce Jasia. Start imprezy o godzinie 17 i oby pogoda dopisała.

Gorąco zapraszam wszystkim użytkowników (i nie tylko) sieci niezależnie od wieku, wyznania, orientacji seksualnej i przekonań politycznych ;-).

O jedzonko i inne "Aperitiw" się nie martwcie, wszystko będzie czekać na Was na miejscu. Więc do zobaczenia o 17 za tydzień w sobotę na na Górce Jasia, czyli w tym dole z bajorkiem u dołu "na rogu" ul. Poprzecznej i ul. Jagiellońskiej.

Zdjęcia z zeszłorocznej imprezy można obejrzeć tutaj Pooglądaj Zdjęcia.

- 6 roczek naszej Banity i nowe łącze - 05.05.2006

Przyszedł najpiękniejszy miesiąc w roku czyli maj a wraz z majem kolejny roczek tym razem szósty stuknął naszej sieci ASK Zatorze czyli Banity. No i z tej okazji jak jak tradycja nakazuje:

W MAJU INTERNET JEST ZA DARMO DLA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW ASK ZATORZE Z OKAZJI 6-LECIA SIECI.

Kolejna fajna sprawa to taka że oficjalnie dziś zostało podłączone łącze z sieci akademickiej Olman-Pionier na testy. Jako prezencik z okazji 6 roku naszej sieci można traktować że na ten weekend owe łącze ma przepustowość symetrycznie 20 MB/s. Z tego powodu dziwna prośba:

UŻYTKOWNIKU SIECI ASK ZATORZE ŚCIĄGAJ W TEN WEEKEND NA MAKSA, NIE CZUJ ŻADNYCH OGRANICZEŃ ;-)

Swoje wrażenia proszę wyrażać na forum, idea jest taka aby wycisnąć z tego łącza ile na to sprzęt pozwala, zawalić sobie dysk nic nie potrzebnymi rzeczami i zobaczyć ile ping drgnie ;-). Po weekendzie będzie decyzja w sprawie tego łącza czy nam się spodobało.

Inna sprawa że trzeba zacząć myśleć poważnie o Banito-Majówce, tutaj dla przypomnienia zdjęcia zeszłego roku Banito-Majówka 2005.

Teraz trochę o historii sieci ASK Zatorze - banita.pl. Nasza sieć ruszyła dokładnie 1 maja 2000 roku. O czasach starożytnych naszej sieci można oczywiście przeczytać w Historii Sieci klimat tamtych dni jest zawarty w tekście "Gdy nie masz sieci - mini faq". Natomiast w ciągu ostatniego roku też były zmiany. Przede wszystkim do naszej sieci podłączyły się ludki praktycznie w każdym rejonie sieci. Jakaś mania czy co ;-).

- Wesołych Świąt Wielkanocnych - 15.04.2006

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam:
Tęczowych Pisanek
Na stole pyszności
Mokrego Dyngusa
I wspaniałych gości
Niech to będzie czas uroczy
Życzę miłej Wielkiej Nocy

- Siatkówka olsztyńskich sieci lokalnych - 12.02.2006

9 stycznia 2006 w Liceum Akademickim (dawany Katolik) odbyło się małe spotkanie olsztyńskich sieci. Cel był prosty: Dokopać przeciwnikowi, a metoda również prosta: Siatkówka.  Na spotkanie stawili się ludki i userzy z Piorunka, Hamburga, Betonnetu, Aliennetu no i oczywiście z naszej sieci ASK Zatorze. Walka była zażarta aż tak że nie zapamiętano kto wygrał, w każdym razie była niezła zabawa co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Siatkówka olsztyńskich sieci lokalnych [09 stycznia 2006]

Zapraszam do oglądania zdjęć w tych galeriach oraz do obejrzenia innych fotek w Galerii Zdjęć ASK Zatorze.

- Banita ma dodatkowego DSL 4 Mb/s - 24.01.2006

Od przeszło dwu tygodni nasza sieć ma jako dodatkowe łącze internetowe DSL o prędkości 4 Mb/s. Owe łącze służy jako "dopalacz" do stron www, poczty, usnetu i wszelakich gier. Natomiast "stare" łącze symetryczne o prędkości 2/2 Mb/s na razie pozostaje i idzie nim ruch "śmieciowaty" czyli wszelakie p2p i do usług znajdujących się na naszym serwerze. Co będzie dalej ze starym łączem się w przyszłości okaże. Podsumowując obecnie nasza sieć ma łącznie 6 Mb/s na około 70 użytkowników czyli chyba nieźle.

Najważniejsze jest to że mimo zwiększenia prędkości łącz do Internetu abonament nie ulega podwyżce czyli pozostaje bez zmian. Mam nadzieje że owe nowe łącze będzie nam dobrze służyło ;-).

- XIV raz WOŚP i my z nią - 08.01.2006

Dziś czyli w niedziele 8 stycznia gra już czternasty raz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oczywiście wszystko to dla dzieciaków, tym razem poszkodowanych w wypadkach. Orkiestra jest tez dostępna w Internecie, główna strona  WOŚP dostępna jest tutaj www.wosp.org.pl a olsztyński sztab zadomowił się pod tym adresem www.wosp.olsztyn.pl.

Podobnie jak w zeszłym roku nasza sieć wspomogła z funduszu sieci WOŚP symbolicznymi 10 zł na głowę Internauty z banita.pl. W tym roku wyszło to 900 zł i powędrowało przelewem przez Internet na konto Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzieciakom się na pewno przyda.

ps. jutro czyli w poniedziałek 9 stycznia jest meczyk siatkówki w tzw. Katoliku na 16.30, miedzy olsztyńskimi sieciami ASK.

- Nowy Rok 2006 i nadrabianie zaległości - 01.01.2006

Witam wszystkich w Nowym Roku tym razem 2006 i mam nadzieje że kac powoli przechodzi i że nikt nie załapał się na kac moralny ;-).

A w Nowym Roku życzę użytkownikom sieci ASK Zatorze niezawodnego i szybkiego Internetu i mam nadzieje że już niedługo będzie to możliwe. Internautom odwiedzającym tą stronę życzę samych ciekawych opisów na stronie i częstych aktualizacji. A Wszystkim sukcesów z życiu, a jeśli się trafi jakaś porażka to aby była jak najmniej bolesna i żebyśmy wyciągnęli z niej wnioski na przyszłość. Czyli po prostu WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO  NOWYM ROKU 2006 !!!

W ramach nadrabiania zaległości jeszcze z zeszłego roku wrzuciłem dwie galerie zdjęć. Pierwsza to zdjęcia z wieży Zakładów Energetycznych wykonane 9 września 2005 przez Jarka. Przedstawiają one generalnie panoramę naszego osiedla, okolic i Olsztyn.

Zdjęcia z wieży Zakładów Energetycznych [9 września 2005]

Druga galeria zdjęć to fotograficzny reportaż z bodajże  8 spotkania adminów olsztyńskich sieci, które się odbyło 19 grudnia 2005 w klubie Baszta na Starym Mieście.

Chyba 8. spotkanie olsztyńskich sieci lokalnych [19 grudnia 2005]

Zapraszam do oglądania zdjęć w tych galeriach oraz do obejrzenia innych fotek w Galerii Zdjęć ASK Zatorze.